Ešte nepoznáte Davídkovo korenie? Čítajte a všetko o nás sa dozviete do 3 minút!

Ešte nepoznáte Davídkovo korenie? Čítajte a všetko o nás sa dozviete do 3 minút!

Chceme a robíme veci INAK. Pred 12 rokmi si šéfkuchár Davídek uvedomil, že mu na našom trhu niečo chýba. Miloval dobré jedlo, ale nemohol si dopriať korenie, pretože obsahovalo kvanta soli a chémie. Vďaka jeho daru kombinovať v hlave chute a skúsenostiam v kuchyni a vo svojich reštauráciách sa ponoril do tejto myšlienky a vznikli prvé receptúry pod značkou Davídkovo koření. A tak Česko po prvý krát uzrelo svet "skutočného korenia".

Viete, aká je presná definícia slova "korenie"? "Všetky časti rastlín, ktoré sa používajú k ochucovaniu pokrmov a jedál". Nie kryštáli soli, zvýrazňovače chuti či iné chemické látky!

Do dnešného dňa Davídek namiešal cez 90 druhov koreniacich zmesí na mäso, zeleninu, prílohy, na kuchyňu českú aj tie svetové.

Na svoje si prídu vegáni a vegetariáni aj riadni mäsožravci. To všetko kompletne BEZ SOLI A CHÉMIE. Naše korenie je pre dospelých, ale aj tých najmenších. Je BEZLEPKOVÉ a vhodné pre ľudí s diétou. Samozrejmosťou je, že naše korenie neobsahuje a ani nebolo vyrábané z komponentov, ktoré obsahujú genetickú modifikáciu (GMO).

Všetko, čo ide vypestovať u nás, odoberáme od českých a slovenských pestovateľov. Veľa surovín pochádza taktiež od pestovateľov z celej EU a zbytok sa nakupuje na holandskej burze, kam sa exotické korenia dovážajú z Ázie, Južnej Ameriky a vlastne z celého sveta. Samotné miešanie zmesí potom prebieha v Česku. Preto všetko, čo sa dá, robíme LOKÁLNE.

Korenie predávame zásadne BOZOBALOVO. Nikdy ho nenájdete v plastových sáčkoch. Predávame ho voľne ležiace. V predajňach z keramických dóz, na trhoch z látkových vreciek. Môžete si priniesť svoju vlastnú koreničku a nasypeme vám korenie priamo do nej. Korenie vám pripravíme vždy (nie len na e-shope) do papierového sáčku, ktorý slúži ako transportný, než si doma korenie nasypete do koreničky. Pokiaľ koreničky nemáte, môžete si ich kúpiť priamo u nás aj s našimi etiketami.

Tým, že korenie nie je balené do plastových sáčkov a neleží niekde v sklade niekoľko mesiacov, máme ho VŽDY ČERSTVÉ. Miešame korenie každý mesiac, ale vždy len toľko, koľko v danom mesiaci predáme. Suroviny sa naviac melú až tesne pred miešaním, takže naše korenie vždy vonia čerstvou a prenikavou vônou.

Sme RODINNÁ FIRMA a všetko, čo robíme, ROBÍME S LÁSKOU.

Srdce našej firmy tvorí Davídek a jeho dve dcéry – staršia Verunka a mladšia Eliška. Jedna pochopila jeho víziu a filozofiu a previedla ju do praxe. Vedie firmu a zaoberá sa všetkým, čo hlavičky kreatívnych géniov nepoberajú. Druhá má po otcovi nadšenie pre varenie, korenie a miluje jak predávanie, tak pikniky plné jedla a kuchárske show. Sme obklopení ďalšou kopou ľudí, ktorí robia svoju prácu srdcom a vydávajú zo seba maximum. Sme všetci na jednej vlne a spoločne budujeme svet, ktorý sme si vysnívali.