Firemné darčeky na objednávku

Firemné darčeky na objednávku

Chcete svojich klientov, obchodných partnerov, či zamestnancov potešiť niečím , čo nezostane ležať na dne šuplíka? Vsaďte na Davídkovo koření bez soli a glutamátu - urobí radosť každému. Zákazku vytvoríme presne podľa vašich požiadaviek a možností.

Booknite si termín už teraz a spoločne naplánujeme výrobu na október až december.

A z čoho môžete vyberať?
čítať viacej

SVADBA S VÔŇOU KORENIA

SVADBA S VÔŇOU KORENIA

V Davídkově koření radi búrame hranice, posúvame sa ďalej a vymýšľame nové koncepty a spôsoby, ako pre vás vymyslieť niečo skvelé. A práve pre to sme sa rozhodli, že sa pustíme do svadieb!
čítať viacej

7 najlepších koreniacich zmesí podľa Rézi a Iviho

7 najlepších koreniacich zmesí podľa Rézi a Iviho

Objavil sa nám tu taký nešvár. Nielen, že mala Veru pravdu a už si to bez Davídkova koření nedokážem predstaviť, ale taktiež som zistila, že doma máme radi nie jednu, nie desať, ale obrovské množstvo zmesí a jednodruhoviek, a tak vybrať len 7 z nich bola pre mňa trošku nadľudská úloha! Nakoniec sme ale dali s manželom hlavy dohromady a vybrali tie, ktoré zbožňujeme najviac :) Bude to teda také 7 + 2, no veď uvidíte sami...
čítať viacej

REBARBORA: Zelenina, ktorá vás neomrzí

REBARBORA: Zelenina, ktorá vás neomrzí

Rebarborová sezóna je v plnom prúde, a to treba využiť! Kde sa vzala? Ako je to s pestovaním? Aké dobroty s ňou môžete pripraviť a po akom korení siahnuť? Všetko vám prezradíme :)
čítať viacej

Spúšťame nový bonusový program!

Spúšťame nový bonusový program!

Predstavujeme vám náš nový unikátny bonusový systém. Je postavený tak, aby ste si nakupovanie na našom korenárskom e-shope užili a mohli sa tešiť na celý rad darčekov a bonusov k vášmu nákupu.
čítať viacej

Najväčšia akcia s vôňou jari a korenia v Bratislave! Varíme deťom s Davídkovým kořením vo Fresh Markete.

Najväčšia akcia s vôňou jari a korenia v Bratislave! Varíme deťom s Davídkovým kořením vo Fresh Markete.

Možno viete, možno nie?
Najväčšou predajňou Davídkovho korenia na Slovensku je naša značková predajňa v bratislavskej farmárskej tržnici Fresh Market.
Sme tam už od úplného začiatku - od otvorenia pred 7 rokmi.
A práve tu sa bude dňa 18. 3. konať naša zatiaľ najväčšia spoločná akcia, ktorú sme pripravili s našimi partnermi MAK Z JARNEJ a FRESH MARKETOM.
Celú sobotu bude Fresh Market práve o maku, korení a varení deťom.
A na čo sa môžete tešiť?
čítať viacej

 Aké korenie miluje majiteľka firmy Davídkovo koření?

Aké korenie miluje majiteľka firmy Davídkovo koření?

Každému z nás sa pri práci v našej firme zmenil nejakým spôsobom život. Väčšine tak, že si varenie bez Davídkova koření už nedokáže predstaviť. Keď sa stane, že prídeme niekam na chatu a uvedomíme si, že sme zabudli naše obľúbené zmesi, je to koniec sveta. Ako by som si zabudla doma kvalitný zelený čaj a muž kávu. Keď prídeme na návštevu a nájdeme tam nejaké nevoňavé korenie zo supermarketu, vytreštíme oči a hneď doplňujeme zásoby. Keď raz ochutnáš Davídkovo koření, už nemôžeš inak. Je to závislosť :-) Tak keď nejaký obchodný partner alebo kamarát chce odporučiť to najlepšie korenie, nikdy sa nedostanem pod 20 kúskov, pretože všetky tak moc milujem :D Ale keby som si musela vybrať tých pár absolútne najdôležitejších, ktoré sú v našej kuchyni must-have, sú to rozhodne tieto.
čítať viacej

Davídkovo koření & VAŘILA MYŠIČKA

Davídkovo koření & VAŘILA MYŠIČKA

Ako ste si už mohli všimnúť, pred niekoľkými mesiacmi sme spustili našu blogersku akadémiu a affiliate program.
Zmysel celého tohto projektu je vám spoločne s blogermi, food blogermi, influencermi a youtubermi predstavovať a odporúčať, ako čo najlepšie a na čo používať naše Davídkovo koření.
Minule som vám predstavil Petra Nováka a jeho Recepty bez Brepty.
Dnes vám predstavím nášho ďalšieho hviezdneho "online Davídka" - blogerku a propagátorku zdravého životného štýlu Kamilu Metzovou a jej recepty nabitý zdravý web VAŘILA MYŠIČKA.
Poďte sa zoznámiť!
čítať viacej

Zaujíma vás ajurvéda? Navštívte s nami najväčší online SUMMIT AJURVÉDY

Zaujíma vás ajurvéda? Navštívte s nami najväčší online SUMMIT AJURVÉDY

Ste milovníkmi ajurvédy? Hľadáte na internete všetko o ajurvédskej kuchyni, korení či receptoch? Pátrate po ajurvédskom korení alebo ešte ani neviete, ako sa korenie v ajurvéde rozdeľuje? Či už ste tejto kuchyni prepadli alebo sa v nej ešte len hľadáte, ste tu správne.

A to nie je všetko! Stali sme sa súčasťou najväčšieho online ÁJURVÉDSKEHO SUMMITU v Česku a na Slovensku.
čítať viacej

Zážitkové kurzy VARÍME DEŤOM s Davídkovým kořením

Zážitkové kurzy VARÍME DEŤOM s Davídkovým kořením

Neviete, ako doma dochutiť jedlo tak, aby po ňom zostal vždy prázdny tanier? Varte s našim korením a verte, že sa doma budú oblizovať až za ušami!
Bojujete s vašimi deťmi pri stole? Stále „fňukajú“ a nič im nechutí? Stále premýšľate, ako dochutiť jedlo tak, aby vaše deti všetko zjedli a k tomu povedali: „Mami, pridáš mi ešte?“ Všetci vieme, aké je vymýšľanie toho, čo uvariť... A nakoniec sme znechutení, že to naše dieťa zasa nedojedlo a na ťažko pripravenej mňamke si nakoniec pochutil štvornohý člen rodiny.
Máte to doma takto? Pokiaľ áno, všetko vás v našich zážitkových kurzoch naučíme.
čítať viacej

Nápoje, ktoré v zime musíte ochutnať!

Nápoje, ktoré v zime musíte ochutnať!

Zima a Vianoce. Čas rodiny, najkrásnejších hodnôt, ale tiež veľa dobrého jedla a v neposlednej rade aj nápojov. Zimné obdobie je čas vareného vína a punču na trhoch s priateľmi, vaječňáku pri krbe, ale napríklad aj chai latte v kaviarni s kamarátkou, pečeného čaju s dekou a knihou, horkej čokolády u babičky alebo napríklad perníkovej kávy na rande s miláčikom. Zima je čas omamných vôní. V aromalampách, domácnostiach vyvoňaných pečením sladkého, ošúpanými mandarínkami a práve aj korením, ktoré je základom nie len pre varenie, tvorbu dekorácií, ale aj pre všetky zimné nápoje. Pripravili sme pre vás top recepty, ktoré doma určite musíte vyskúšať. Spravte radosť sebe aj svojim milým a vytvorte si doma krásnu atmosféru s kvalitným občerstvením.
čítať viacej

1. máj

1. máj

Byl pozdní večer - první máj
večerní máj – byl lásky čas.
Hrdliččin zval ku lásce hlas,
kde borový zaváněl háj.
O lásce šeptal tichý mech;
květoucí strom lhal lásky žel,
svou lásku slavík růži pěl,
růžinu jevil vonný vzdech…
čítať viacej

Vianoce

Vianoce

O Vianociach a im predchádzajúcemu adventu by sa dala napísať celá kniha. Sú to pre nás asi najdôležitejšie sviatky v roku. A to, či už ich vnímame ako sviatok narodenia Ježíša Krista, alebo “len“ ako sviatky rodinné, kedy sa všetci konečne zídeme. Mali by byť obdobím celkového ukľudnenia, bilancovania a možností pobudnúť s blízkymi. Pokúste sa zbaviť typického zhonu a stresu, ukľudniť sa a venovať sa chvíľu sebe. Zapáľte si sviečku, posaďte sa do obľúbeného kresla, a s hrnčekom niečoho pre zahriatie si poďte chvíľu práve o nadchádzajúcich Vianociach čítať. Snáď, vďaka tomuto budete na nadchádzajúce sviatky pozerať inak, pomalšie a s väčšou pohodou. Pretože o to ide predovšetkým!
čítať viacej

Valentín

Valentín

Ľuďmi zbožňovaný aj zatracovaný sviatok. To je deň Svätého Valentína. Kde sa vzal? A je to len chytrý marketingový ťah, alebo naozaj romantický sviatok zamilovaných? Ako sa k nemu stavať?...
Predovšetkým je dôležité povedať, že lásku by sme si mali prejavovať neustále(!), a pokiaľ nás k tomu vyzýva aj priamo dátum v kalendári, nie je asi dôvod vzdorovať mu. Tak si o tomto dni poďme niečo povedať.
čítať viacej

Mikuláš

Mikuláš

Majestátny vysoký muž s bielym plno fúzom opierajúc sa o zlatú barlu, hlavu pokrytú vysokou biskupskou mitrou, na ornáte veľký kríž. Sprevádza ho biely anjel a húf neskrotných chlpatých čertov, štrngajúcich reťazami a vyzváňajúcich zvoncami a zvončekmi. A hlavne tá vytúžená nádielka! Reč je samozrejme o svätom Mikulášovi a 6. decembri, kedy tento svätec oslavuje svoj sviatok. Kto to ale svätý Mikuláš bol, a čo má spoločné s čertom, anjelom a darčekmi?
čítať viacej

Podľahnite kúzlu pravej mexickej vanilky!

Podľahnite kúzlu pravej mexickej vanilky!

Niet nad pravú vanilku! Tá, ktorú predávame, je prémiovej kvality a pochádza až z ďalekého Mexika.
čítať viacej

Týždeň s korením: Rozmarín

Týždeň s korením: Rozmarín

Šalvia rozmarína známa taktiež pod názvami rozmarína lekárska alebo rozmarín lekársky je vždyzelený polokrov z čeľade hluchavkovitých. Dorastá do výšky až 2 metre a má veľmi osobité aróma. Na prelome jari a leta kvitne jemnými kvetmi bielej, modrej a nachovej farby.
čítať viacej

Svadby v priebehu storočí

Svadby v priebehu storočí

Ľudský život bol od pradávna vymedzený tromi hlavnými medzníkmi- narodením, sobášom a smrťou. Na rozdiel od dvoch krajných medzníkov, zrodom a sklonkom, ktoré sú osudové a viac menej neovplyvniteľné, náhodné, je svadba plne v moci človeka. Považovala sa za jeden z prechodových rituálov a bola tak zásadným obradom v živote človeka. A to už od nepamäti. Sobáše totižto zaisťovali legitímne spojenie, a často množenie, majetku, a zaisťovali politickú stabilitu, teda bezpečie pre rodinu aj celý kmeň alebo národ. Dneska vo väčšej časti sveta platí skôr za milé stvrdenie lásky medzi partnermi, zvyklosti a podstatu si ale z časti nesieme stále od našich predkov.
čítať viacej

Jablká & hrušky: 27 najlahodnejších receptov

Jablká & hrušky: 27 najlahodnejších receptov

Máme tu obdobie jabĺk a hrušiek. Pokiaľ je vaša tohto ročná úroda bohatá, chceli by ste sa inšpirovať a vyskúšať nové recepty, ste tu správne!
čítať viacej

Týždeň s korením: Horčica

Týždeň s korením: Horčica

Hořčica biela, alebo aj siata, je jednoročná rostlina z čeľade kapustovitých. Spolu s horčicou čiernou, ktorá je jej blízka příbuzná, sa pestuje skoro po celom svete. Jej pôvod siaha do južnej Európy, západnej Ázie a oblastí Stredomorí. Postupne sa ale rozšírila do ďalších zemí.
čítať viacej

Vďaka cookies bude pre Vás prezeranie stránok ešte príjemnejšie!

Používame ich totiž na zabezpečenie čo možno najlepšej funkčnosti a na personalizáciu obsahu našich webových stránok.

Kliknutím na tlačidlo "Prijať" súhlasíte s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na našom webe.
Viac informácií
cookie
cookie