zpět
BEZ SOLI

BEZ SOLI

V našom korení nikdy nenájdete soľ. Jedlo ochucujete len čerstvým korením a nestane sa vám, že by ste stratili kontrolu nad chuťou jedla. Ďalej je dôležité zamyslieť sa nad cenou. Cena bežného sáčku naplneného zmesou korenia z obchodných reťazcov je cca 1,30 eur. Vo väčšine z nich je pomer soli až 70% ku 30% korenia. Kilogram čistej soli v takýchto koreniacich zmesiach sa potom dostane na čiastku 9,20–18,40 eur za kg. U nás kupujete iba čisté korenie a solíte podľa vlastnej chuti a potreba soli v bežnej cene je 0,55 - 0,92 eur. Preto naše motto znie ,,Nebuď vôl, neplať soľ " :-) .
BEZ CHÉMIE

BEZ CHÉMIE

Naše korenie neobsahuje žiadne chemické látky, konzervanty ani zvýrazňovače chuti. V bežnej praxi sa pri výrobe koreniacich zmesí často používa Glutamát sodný, teda E621. Ten funguje ako zvýrazňovač chuti. Rozťahuje na jazyku chuťové poháriky a vy tak cítite chuť intezívnejšie. Stačí potom pri výrobe použiť len malé množstvo bylín a skutočnej zeleniny a vy rovnako ucítite chuť korenia. Zmes je potom možné doriediť soľou, aby sa zvýšila marža. Toto sa u nás nikdy nestane. Nepoužívame nič, čo by umelo znižovalo cenu a následne, tak kvalitu naších produktov.
BEZ GMO

BEZ GMO

Naše korenie ju neobsahuje, ani nebolo vyrobené z komponentov, ktoré obsahujú genetickú modifikáciu(GMO). Genetická modifikácia nebola použitá v celom dodávateľskom reťazci potravinárskej produkcie.
BEZ LEPKU

BEZ LEPKU

Naše korenie je prirodzene bezlepkové. Obsahuje len čisté byliny a zeleninu, nieje ničím riedené. Jediná výnimka sú zmesi Zemiačik a Staročech. Tie obsahujú smaženú cibuľku, ktorá sa pri smažení zasypáva múkou, aby bola krásne chrumkavá.
BEZ OBALU

BEZ OBALU

Naše korenie nikdy nenájdete v plastových sáčkoch. Predávame ho voľne ložené. V predajniach z keramických dóz, na trhoch z látkových vreciek. Prineste si svoju vlastnú koreničku a nasypeme vám korenie priamo do nej. Korenie inak pripravíme do papierového sáčku, ktorý slúži ako transportný, než doma korenie nasypete do koreničky.
VŽDY ČERSTVÉ

VŽDY ČERSTVÉ

Naše korenie nieje balené do plastových sáčkov a neleží niekde v sklade niekoľko mesiacov. Miešame korenie každý mesiac, aby bolo čerstvé. Vždy len toľko, koľko spotrebujeme. Byliny sa melú až tesne pred miešaním, takže korenie vždy vonia prenikavou vôňou .
VEGÁN

VEGÁN

Naše korenie obsahuje všetko stoprocentne rastlinného pôvodu, takže je vhodné pre vegánov.
SLOW FOOD

SLOW FOOD

Naše korenie spĺňa všetky princípy hnutia Slow food. Korenie je vždy čerstvé a plné chuti, takže je jeho konzumácia zmyslovým pôžitkom. Tým sa stáva dobrým jedlom. Byliny sú pestované ekologicky s ohľadom na životné prostrednie. Bylinky niesu ožarované. Výroba sa úplne zaobíde bez chémie a chemických náhrad a tak podporuje ľudské zdravie. Tým je jedlom čistým. Všetko, čo sa dá vypestovať u nás, nakupujeme od českých a slovenských farmárov a malopestovateľov. Naše zmesi korenia vznikajú za férových podmienok, pre pestovateľov aj pre výrobcov a my ho následne poskytujeme vám za dostupnú cenu. Tým spĺňame princíp poctivého jedla.
DĚLÁNO S LÁSKOU

DĚLÁNO S LÁSKOU

Toto není klišé ani marketingový kec. Celý proces, od tvorby receptury na koření Davídkem přes kupu lidí na logistice, v obchodu a marketingu až po ručně psaný vzkaz na balíčku pro každého z vás, prochází přes lidi, kteří mají svou práci rádi, kteří věří v naši filozofii, vkládají do toho ze sebe maximum a přejí si, aby měl každý zákazník upřímnou radost. V našem týmu není místo pro mrzouty, lidi lhostejné, natož nepřející. Vaše koření dostanete s tou nejlepší energií vynaloženou na každou objednávku.
RUČNĚ BALENO

RUČNĚ BALENO

Nemáme stroj. Na nic. Všechno balíme ručně. K bezobalovému prodeji to patří, to je jasné, ale ani kořenky si nenecháváme balit strojově. Zaměstnáváme lidi, kteří chtějí dělat dobrou práci. A tu pak postupně pipláme a zdokonalujeme. Zlaté české ručičky...
zpět