Davídkovo koření - Kdo sme?

Existujú ľudia, ktorý majú víziu. Na ktorých padajú nápady len tak z neba. Keď sa prebudia, keď prechádzajú zasneženými Tatrami, keď sedia na rybách. Majú nevšedné myšlienky a veľký hnací motor. Sú to vizionári. A jedním z nich je môj otec - Davídek. Mal sen urobiť veci inak. Zaplniť miesto na trhu. Priniesť na český trh už v roku 2010 kompletný sortiment korenia bez soli a pridaného glutamátu. Mal reštauráciu a taký produkt sa vtedy nedal kúpiť. Nadchol sa pre svoj nápad a strmhlav do toho šiel. Cez prekážky, s neveľkým množstvom znalostí funkčného podnikania, ale za to s nekonečným nadšením a dôverou v jeho víziu. S darom cítiť, kombinovať a miešať chute.
Obetoval svojmu snu všetko vrátane času stráveného s rodinou. Dal sa dohromady s ľudmi, ktorým veril, ale nepreveril. Neustrážil, nepostrážil, neudržal, nezvládol. Spadol na pusu a skoro prišiel o všetko.

číst více
Opýtajte sa Davidka: Čo je to MINUTOVÝ NÁKUP?

Opýtajte sa Davidka: Čo je to MINUTOVÝ NÁKUP?

Ďalšou častou otázkou na zákaznickej linke je "Čo je to MINÚTOVÝ NÁKUP."
Začnem číslami.
Od začiatku Corony na náš web prišlo neuveriteľných 468 tisíc návštev a máme cez 280 tisíc našich unikátnych užívateľov. Sme veľmi radi za obrovský záujmem o naše korenie.
Za posledný rok prešla naša rodinná firma obrovskou premenou a my sme sa zo dňa na deň premenili "z trhovníkov doslova na majstrov v on-line".
Preto, aby sme ustáli obrovský dopyt po našom korení, vyvinuli sme pre vás náš unikátny CHYTRÝ E-SHOP.

číst více
Zeptejte se Davídka: Kolik váží šufánek koření?

Zeptejte se Davídka: Kolik váží šufánek koření?

Jednou z nejčastějších otázek které dostávám nejen já, ale i Davídci na trhu, zákaznická linka na webu nebo naše partnerské prodejny je "Kolik váží šufánek koření?"
Pokusím se vám zde odpovědět.

číst více
Velikonoce

Velikonoce

Velikonoce jsou ústředním křesťanským svátkem, který připomíná Ježíšovo ukřižování a zmrtvýchvstání. Ale můžeme je chápat také jako oslavy jara, plodnosti a nového začátku, z čehož jejich prapůvodní podstata také vychází. Mnoho lidových tradic na toto propojení ukazuje a anglický výraz pro Velikonoce – Easter – je zřejmě odvozen od germánské bohyně jménem Ēostre/Ostara. Právě s Ostarou jsou spojovány i další atributy, dnes alespoň v některých zemích, neodmyslitelně spojené s Velikonoci, jako jsou zajíci a velikonoční vajíčka, obojí ve starověku symboly plodnosti. Také jsou Velikonoce úzce spjaty s židovským svátkem Pesach, který připomíná vyjití Izraelitů z Egypta, jelikož pátek, kdy byl Ježíš ukřižován, pravděpodobně předcházel právě začátku svátku Pesach.
Ať dáváte přednost jakékoli podobě oslavy Velikonoc, slaví se snad v každé domácnosti.. Pojďme se tedy na ně pořádně podívat!…

číst více
Eliška a jej Vianoce

Eliška a jej Vianoce

Predstavím sa. Volám sa Eliška Jurásková, mám 4 rôčky, som najmladšia dcéra Dávidka a som najmenšia z celého týmu Dávidkov. Rada s tatinom odmalička varím, predávam korenie, veľmi rada jem, tancujem, plávam, pozerám Mášu, Krtka a Elzu. Chodím už do škôlky a tiež rada premýšľam. Mám veľmi rada vianoce, tak sa poďte pozrieť, aké budú tento rok u nás.

číst více
Davídek a jeho maďarské Vianoce

Davídek a jeho maďarské Vianoce

Tohtoročné Vianoce budem tráviť so svojou najmladšou dcérkou Eliškou v "Elza a Anna štýle". Už teraz u nás začali prebiehať prípravy a Elza je u nás doma už snáď všade.
Minuloročné Vianoce pre mňa boli tiež celkom netradičné. Možno ste už postrehli, že naša značka je okrem Česka a Slovenska tiež v Maďarsku. Už dva roky nás v Maďarsku poznajú a hojne nakupujú pod miestnou značkou "Dávid Fúszerei". Nakoľko je Maďarsko dosť odlišné od slovanských krajín, často tam jazdím, učím sa variť a spoznávať maďarskú tradičnú kuchyňu, zvyky a chute. Aj preto som vianoce trávil v Maďarsku u svojich priateľov Norbiho a Silvie, kde som ochutnal a naučil sa ich stedrovečerné menu. A tu ho odo mňa máte ako tip na netradičné Vianoce.

číst více