Davídkovo koření - Kdo sme?

Existujú ľudia, ktorý majú víziu. Na ktorých padajú nápady len tak z neba. Keď sa prebudia, keď prechádzajú zasneženými Tatrami, keď sedia na rybách. Majú nevšedné myšlienky a veľký hnací motor. Sú to vizionári. A jedním z nich je môj otec - Davídek. Mal sen urobiť veci inak. Zaplniť miesto na trhu. Priniesť na český trh už v roku 2010 kompletný sortiment korenia bez soli a pridaného glutamátu. Mal reštauráciu a taký produkt sa vtedy nedal kúpiť. Nadchol sa pre svoj nápad a strmhlav do toho šiel. Cez prekážky, s neveľkým množstvom znalostí funkčného podnikania, ale za to s nekonečným nadšením a dôverou v jeho víziu. S darom cítiť, kombinovať a miešať chute.
Obetoval svojmu snu všetko vrátane času stráveného s rodinou. Dal sa dohromady s ľudmi, ktorým veril, ale nepreveril. Neustrážil, nepostrážil, neudržal, nezvládol. Spadol na pusu a skoro prišiel o všetko.

Bol ale dosť chytrý na to, aby svoju milovanú značku pomenoval po sebe :-) Vedel, že sa osobne pozná so všetkými dodávateľmi, pestovateľmi a výrobcami. Že len on sám má uloženú každú svoju receptúru na korenie. Že udržuje vrelý kontakt so zákazníkmi aj  odberateľmi . 
A k tomu mal šťastie. Na ľudí, ktorí pri ňom stáli. Na zamestnancov a rodinu, ktorá stála po jeho boku aj keď sa im vyhrážali. Aj keď nemali žiadne istoty a žili v obavách a strese. 
 
Potom existujú ľudia, ako som ja. Taký, ktorí si vytýčia cieľ, vypracujú projekt a neskončia, pokiaľ to nemajú hotové. Strážia každý detail a dávajú do toho maximum. Po rozpade prvej firmy, ktorá sa výrobe a predaju Davídkovho korenia venovala, som bola požiadana, aby som založila firmu ja a podnikala s rodičmi. V dobe, keď som študovala Filozofickú fakultu a mala za sebou len gymnázium, som prišla do veľkého, neznámeho, nefunkčného kolosu. 
Zvalilo sa na mňa toľko záťaže, ktorú som si nikdy nevedela ani predstaviť, že ju unesiem. Bola na mňa prenesená obrovská zodpovednosť a ja som toho nekonečne mnoho pokazila. Dno poznám zo všetkých jeho uhlov. Chcela som utiecť a vyhlásiť bankrot. 
 
Existujú však tiež ľudia, ktorí sú veľmi úspešní a keď v niekoho veria, rozhodnú sa ich vziať pod svoje krídla a naučit ich všetko, čo vedia. Rozhodnú sa investovať svoj čas a peniaze do toho, aby ste sa spoločne dostali z bahna do výšin. 
Väčšinou sa to nedeje v rukavičkách na ružovom obláčiku, ale je to sprevádzané krikom, potom a slzami. 
Ja som to šťastie mala a bola som rok pod intenzívnym výcvikom jedného úspešného muža - mojho tichého spoločníka a ochráncu. A ono sa to podarilo, my sme to fakt vydreli. 
 
A aby bola mandala kompletná , existujú ľudia, ktorý vedia tvrdo pracovať, ktorý sa nesťažujú, ktorý veria a stoja pri vás v každej situácii. Sú to lojálny zamestnanci. My takých máme a mali sme ich veľa a držali nás nad vodou. Zodrali sa s nami z kože a väčšina z nich s nami došla až do šťastného konca. 
 
Ani bez jedného kúsku by sme nemohli fungovať. Obchod, marketing, logistika, administratíva, sklad... jedno bez druhého skrátka nemôže byť. My sme konečne po mnohých rokoch došli do štádia funkčných a efektívnych procesov, zisku a spokojnosti všetkých zúčastnených. 
 
Davídkovo korenie vymyslel a vytvoril otec už v roku 2010. 
Po piatich rokoch však o ,,svoje dieťa" skoro prišiel. 
Tri roky potom trvali súdne spory o to, kto je originál Davídkovo koření. Všetky nekalé súperenia a spory boli naozaj škaredé a nikomu by som to nepriala zažiť. V tejto dobe sme boli nútený v dôsledku predbežného opatrenia upustiť od používania označenia Davídkovo koření a v Česku sa premenovať na Koření od Davídka. Aj keby sa vám táto zmena zdala malá, po piatich rokoch budovania značky a bojovania o prvé miesto v internetových vyhľadávačoch, je to obrovská rana pod pás. Nech robíte čokoľvek, zákazníci si vás mýlia s inou firmou, o ktorej viete, že nieje originál a ktorá nemá receptúry ku koreniacím zmesiam, na ktoré sú zákazníci zvyknutý. 
 
V roku 2018 štvanica skončila. Najvyšší súd Českej Republiky Davídka uznal ako jediný a pravý originál. Naša firma je jediná, ktorá môže predávať pod týmto označením. 
 
Celú dobu sme razili cestu, že nebudeme našu energiu venovať hlavne do boja s konkurenciou a jej očierňovaním. Naopak sme dali maximum do toho, aby sme boli tou najlepšou verziou nás samých. Aby sme makali, napravili chyby a boli lepšími a lepšími. Teraz zbierame ovocie našich úspechov. A teraz si dávame veľký darček. Darček pre každého z nás. 
 
Od roku 2020 sme konečne, znovu a NAVŽDY Davídkovo koření. 
 
Za tých 5 rokov sme rozniesli stopy do všetkých smerov a teraz určite ešte dlho budete narážať rovnako ako na Koření od Davídka, tak aj na Davídkovo koření. Avšak už nikdy nemusíte mať strach, že sa zmýlite. 
Davídek nieje len meno. Je to značka. Je to vízia. Je to označenie pravosti, výnimočnosti a kvalitného českého korenia. Je to každý z nás, kto verí v pravdu, dobrú prácu a kvalitný produkt. Je to každý, kto neberie prácu ako nútené zlo, ktoré si musí odpracovať. Každý, kto verí v lokálnu produkciu, české ručičky a férové podnikanie. Každý, kto dáva kus seba, svoju pozitívnu energiu a svoje srdce do každého procesu svojej práce. To všetko sú Davídci. Ľudia, čo chcú veci robiť lepšie. Vlastne najlepšie, ako dokážu . 
 
Ďakujeme za každého jedného z vás. Pripíjame si na to! Nech žije Davídkovo koření! 
Verča, Davídek, Silvouš, Pája, Renča, Janča, Robí, Sani, Sabi, Vlady, Mari, Peťa, Téra, Barča, Láďa, Terka, Ondra, Renča, Silvi, Janka, Miki, Anet
 
PS: Na Slovensku sme boli vždy Davídkovo koření, vás premenovanie nezastihlo. Máme tam tiež ochrannú známku. Avšak tu buďte stále obozretný. Neustále narážame na miesta, kde sa predáva cudzí produkt pod našou značkou. Pokiaľ na také miesto, ktoré nieje na našom webe na zozname partnerských predajní narazíte, prosím neodkladne nás kontaktujte. Okamžite to dáme právnikom. Ďakujeme pekne za vašu spoluprácu. 
 
Davídkovo koření

sdílejte: